Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

FAQ

Czym jest RSQ Motion?

Przycisk odsyłający do góry strony

RSQ Motion to wyrób medyczny służący do analizy ruchu człowieka. Składa się z modułów:
• RSQ Motion Sensor,
• RSQ Motion Clicker,
• RSQ Motion Hub,
• RSQ Motion Analytics.

Oraz z akcesoriów:
• RSQ Motion Travel Etui, które funkcjonuje także jako powerbank,
• opaski mocujące,
• klipsy blokujące,
• naklejki.

Moduły oraz akcesoria można dobierać w dowolnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb użytkownika.

System RSQ Motion obsługuje program RSQ Motion Analytics, który pozwala na wizualizację ruchów ciała przy pomocy avatara ludzkiej postaci. Wyniki wyświetlane są w odpowiednio przygotowanych i zaimplementowanych formularzach badań. Alternatywą może być aplikacja RSQ Physio na urządzeniach mobilnych, która jest w pełni zintegrowana z systemem RSQ Motion.

Jak działa RSQ Motion?

Przycisk odsyłający do góry strony

Aby uruchomić RSQ Motion, należy wyjąć naładowane RSQ Motion Sensory z RSQ Motion Travel Etui. Następnie RSQ Motion Sensory muszą zostać połączone z aplikacją (RSQ Motion Analytics lub RSQ Physio) oraz skalibrowane.

Po poprawnym połączeniu i skalibrowaniu, RSQ Motion Sensory powinny zostać przymocowane do opasek lub naklejek i umieszczone na ciele pacjenta. RSQ Motion Sensor to najważniejsze urządzenie w całym systemie RSQ Motion. Pracuje on w oparciu o czujnik inercyjny (IMU). To tutaj zbierane są dane z żyroskopu, akcelerometru i magnetometru z 9 stopniami swobody, a także w tym urządzeniu uczenie maszynowe próbuje przewidzieć każdy następny pomiar.

Efektem są dokładne pomiary, które następnie wysyłane są bezprzewodowo przy użyciu Bluetooth Low Energy do RSQ Motion Hub. RSQ Motion Hub może zostać podłączony do komputera stacjonarnego lub laptopa poprzez port USB. RSQ Motion Hub odpowiada za komunikację pomiędzy RSQ Motion Sensorami i aplikacją RSQ Motion Analytics.

RSQ Motion Clicker również komunikuje się z RSQ Motion Hub. Jest to urządzenie wyposażone w przycisk. Za pomocą RSQ Motion Clickera pacjent w trakcie badania może zapisać rejestrowany pomiar bezpośrednio w aplikacji.

RSQ Motion Analytics i RSQ Physio są aplikacjami pozwalającymi na interpretację danych otrzymywanych z urządzeń. RSQ Motion Analytics pozwala na wizualizację ciała pacjenta przy pomocy avatara ludzkiej postaci. Wyniki wyświetlane są w odpowiednich formularzach badań. W przypadku podłączenia systemu RSQ Motion do urządzenia mobilnego za pomocą aplikacji RSQ Physio, połączenie następuje bez udziału RSQ Motion Hub. Informacje są wówczas zbierane bezpośrednio przez używane urządzenie mobilne.
Po zakończeniu badania, dane oraz pomiary zapisują się w aplikacji. W ten sposób tworzy się przejrzysta historia badań pacjenta. Wyniki można także eksportować w postaci pliku w formacie *.xlsx.

Co to jest wyrób medyczny?

Przycisk odsyłający do góry strony

Wyrobem medycznym może stać się dowolny przyrząd, urządzenie, oprogramowanie lub inny artykuł, który ma być używany w odniesieniu do ludzi w celu diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób oraz urazów. Wyrób musi zostać odpowiednio sklasyfikowany, a następnie przejść ocenę zgodności przez uprawnioną Jednostkę Notyfikowaną. Każdy wyrób medyczny musi posiadać również oznakowanie CE w momencie wprowadzenia na rynek sprzedaży.Oczywiście definicja wyrobu medycznego jest znacznie szersza, jej szczegółowy zakres można znaleźć w Dyrektywie Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotyczącej wyrobów medycznych.

Czy RSQ Motion jest dla każdego?

Przycisk odsyłający do góry strony

RSQ Motion może być stosowany zarówno przez osoby posiadające wykształcenie medyczne (fizjoterapeutów, lekarzy, rehabilitantów i innych ludzi wyposażonych w specjalistyczną wiedzę), jak i użytkowników niewykwalifikowanych w kierunku medycznym, którzy zapoznają się dokładnie z instrukcją naszego wyrobu.

RSQ Motion nie może być użyte do przeprowadzenia badania w przypadku występowania ran, otarć lub innych zmian skórnych w obszarze, na którym mają być umieszczone czujniki. Nie należy używać systemu RSQ Motion przez osoby korzystające z urządzeń medycznych podtrzymujących oraz wspomagających funkcje życiowe, które współpracują bezprzewodowo w paśmie częstotliwości 2.4 GHz.

Czy RSQ Motion jest bezpieczny dla pacjenta?

Przycisk odsyłający do góry strony

Wszystkie elementy systemu RSQ Motion są bezpieczne zarówno dla pacjentów, jak i dla fizjoterapeutów oraz lekarzy, jeśli są używane zgodnie z dołączoną instrukcją. RSQ Motion Sensor i RSQ Motion Clicker zasilane są napięciem bezpiecznym z baterii. RSQ Motion Sensor jest galwanicznie odseparowany od ciała pacjenta. Dedykowane dla RSQ Motion naklejki nie przewodzą prądu. Materiały, z których wykonane zostały opaski, nie uczulają.

Jaka jest dokładność pomiarowa RSQ Motion?

Przycisk odsyłający do góry strony

Dokładność pomiarowa RSQ Motion opiera się o precyzję RSQ Motion Sensor. To właśnie to urządzenie jest w stanie precyzyjnie określić orientację w przestrzeni trójwymiarowej. W trakcie pomiaru wyniki badania są przesyłane przez RSQ Motion Sensor z dokładnością do 0,3 stopnia na osiach roll i pitch oraz 1 stopnia na osi yaw.

Czy należy przeprowadzać dezynfekcję RSQ Motion?

Przycisk odsyłający do góry strony

Wszystkie elementy wyrobu, które miały kontakt z pacjentem, należy każdorazowo dezynfekować. W tym celu najlepiej jest używać łagodnych, bezalkoholowych środków dezynfekcyjnych, przeznaczonych do wyrobów medycznych. Do dezynfekcji warto użyć wacika. Nie należy zanurzać wyrobu w wodzie ani innych płynach czyszczących.

Czy mogę kupić pojedyncze elementy zestawu?

Przycisk odsyłający do góry strony

RSQ Motion sprzedawane jest w zestawach. W tym momencie osobno można kupić jedynie naklejki mocujące. Niemożliwe jest zakupienie dodatkowego RSQ Motion Travel Etui, opasek oraz modułów, takich jak RSQ Motion Sensor, RSQ Motion Clicker, RSQ Motion Hub.

Do czego służy zestaw RSQ Motion 1+1?

Przycisk odsyłający do góry strony

Służy do pomiaru orientacji wybranej części ciała człowieka w przestrzeni. Najpopularniejszym zastosowaniem tego zestawu jest badanie propriocepcji stawu pacjenta.

Do czego służy zestaw RSQ Motion 2?

Przycisk odsyłający do góry strony

Służy do pomiaru wielu parametrów w obrębie jednego stawu. Na przykład: zakresu ruchu w stopniach, prędkości kątowych w stopniach na minutę, liczby i częstotliwości ruchów mierzonej w powtórzeniach na minutę. Umożliwia również nagranie ruchu jednej kończyny w aplikacji RSQ Motion Analytics, które można wykorzystać w celu głębszej analizy wykonanych ruchów.

Do czego służy zestaw RSQ Motion 3+1?

Przycisk odsyłający do góry strony

Służy do pomiaru wielu parametrów w dwóch stawach jednocześnie. Na przykład: zakresu ruchu w stopniach, prędkości kątowych w stopniach na minutę, liczby i częstotliwości ruchów mierzonej w powtórzeniach na minutę. Umożliwia również nagranie ruchu kończyny człowieka w aplikacji RSQ Motion Analytics, które można wykorzystać w celu głębszej analizy wykonanych ruchów. Można go także użyć do badania propriocepcji stawu pacjenta.

Jak pobrać aplikacje RSQ Motion Analytics oraz RSQ Physio?

Przycisk odsyłający do góry strony

Aplikacja RSQ Motion Analytics będzie gotowa do pobrania wraz z momentem otrzymania zamówienia. Aplikacja RSQ Physio jest dostępna na stronie Program dla fizjoterapeutów - RSQ Physio, a także w App Store oraz Google Play.

Jakie są minimalne wymagania systemowe dla RSQ Motion Analytics i RSQ Physio?

Przycisk odsyłający do góry strony

RSQ Physio:
Wymagania dla użytkowników komputera:
• przeglądarka internetowa (rekomendujemy Chrome, Firefox, Safari, wspieramy również Opera i Edge).

Wymagania dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android:
• system Android 5.0 lub nowszy,
• rekomendowana przekątna ekranu dla telefonów to minimum 5”,
• rekomendowana przekątna ekranu dla tabletów to minimum 8”,
• minimum 2 GB pamięci RAM.

Wymagania dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS:
• system iOS 11.0 lub nowszy.

RSQ Motion Analytics:
• system: Windows 10 lub nowszy, Mac Yosemite,
• minimum 4 GB pamięci RAM,
• karta graficzna z obsługą OpenGL 3.2+,
• dysk: Minimum 2 GB wolnego miejsca,
• zaleca się stosowanie pakietu antywirusowego,
• system operacyjny musi posiadać oprogramowanie obsługujące format *.xlsx.

Czy przechowywane informacje o pacjentach są bezpieczne?

Przycisk odsyłający do góry strony

Bezpieczeństwo danych traktujemy bardzo poważnie i jest to nasz priorytet. Informacje o pacjentach w aplikacji RSQ Motion Analytics są przechowywane lokalnie w pamięci Twojego komputera. Pamiętaj, aby zabezpieczać Twój komputer osobisty specjalnym hasłem. Dzięki temu dane Twoich pacjentów są całkowicie bezpieczne. Informacje o pacjentach w aplikacji RSQ Physio są przechowywane w chmurze. Zabezpieczenie danych w tej aplikacji można porównać do zabezpieczeń w bankowości elektronicznej. Chmura jest ulokowana w jednym z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie - data center firmy Beyond.pl. Jest to lider przetwarzania danych.

Jak ładować urządzenie?

Przycisk odsyłający do góry strony

Ładowanie RSQ Motion Sensorów odbywa się poprzez umieszczenie ich w RSQ Motion Travel Etui. Etui ładowane jest za pomocą kabla USB-C dołączonego do zestawu oraz standardowego adaptera USB-C (tzw. wtyczki), która nie stanowi elementu zestawu RSQ Motion. Do ładowania zalecamy używać ładowarki spełniającej wymagania Dyrektywy LVD, oznakowanej znakiem CE.

Jakie są warunki gwarancji?

Przycisk odsyłający do góry strony

RSQ Motion jest objęte gwarancją firmy RSQ Technologies. Czas gwarancji wynosi 2 lata od daty otrzymania zamówienia. Gwarantujemy odpowiednią konstrukcję, wykonanie i materiały użyte do produkcji systemu. W okresie gwarancyjnym naprawimy lub wymienimy wadliwy produkt albo jego elementy bez dodatkowych opłat za robociznę i części. Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie dostępnym na stronie sklepu RSQ Motion.

Jak złożyć reklamację?

Przycisk odsyłający do góry strony

W przypadku gdy Twój produkt lub usługa posiada wadę fizyczna lub prawną, maszprawo złożyć reklamację wraz ze wskazaniem żądania:
• obniżenie ceny lub zwrot pieniędzy,
• czy naprawa lub wymiana na produkt wolny od wad.

Reklamację możesz złożyć poprzez przesłanie w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności objętych reklamacją drogą elektroniczną zgłoszenie reklamacyjne na adres: support@rsqmotion.com lub pisemnie na adres ul. 27 Grudnia 3, kod pocztowy 61- 737 Poznań.

Reklamacja powinna zawierać:
• imię i nazwisko/nazwę firmy,
• adres zamieszkania lub adres siedziby firmy,
• adres poczty elektronicznej,
• opis przedmiotu reklamacji wraz ze wskazaniem okresu czasu, którego dotyczy reklamacja
• okoliczności uzasadniające złożenie reklamacji (opis na czym polega reklamowany problem), ewentualnie jakich cech lub funkcji system Motion lub jego części nie posiada/ nie posiadają, a według zapewnień lub według sposobu przedstawienia go Klientowi miał posiadać.

Rozpatrzymy reklamację w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia jej otrzymania. O jej rezultacie poinformujemy Cię niezwłocznie  na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

System RSQ Motion lub jego poszczególne części, powinny być zapakowane w oryginalne opakowanie, na którym umieszczony jest numer ID (numer identyfikacyjny); brak podania numeru ID zwracanego lub reklamowanego Systemu Motion uniemożliwia pozytywne rozpatrzenie reklamacji lub zwrotu produktu.

Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje są niepełne i wymagają uzupełnienia – przed rozpoznaniem zwrócimy się do Ciebie w celu uzupełnienia braków we wskazanym zakresie. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów i reklamacji znajdziesz TUTAJ.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego.

Wybierz RSQ Motion

Z RSQ Motion możesz precyzyjnie mierzyć postępy Twoich pacjentów. Wszystkie dane od razu zapisują się w Twoim systemie do treningów i w dokumentacji medycznej.

Zostań promotorem obiektywnych badań i korzystaj z innowacyjnego systemu czujników RSQ Motion. Kliknij poniżej i wypełnij formularz.

Liczba zestawów jest ograniczona.

Sensor i clicker w etui