Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

O projekcie

RSQ Motion to
krok w przyszłość

Cel jest prosty - stworzyć najlepsze wrażenia z badania ruchu, jakie może mieć trener lub lekarz w gabinecie.

Rozwiązanie działa dzięki precyzyjnym czujnikom ruchu i modelom matematycznym do kinematyki ludzkiego ciała. Podejście RSQ Motion pozwala na odtworzenie humanoidalnego awatara na komputerze lub urządzeniach mobilnych. Seria testów opartych na tej technologii przechwytywania ruchu została zaprojektowana z pomocą najlepszych lekarzy sportowych.

Ilustracja dłoni z sensorem
Motion lab

Mobilne laboratorium ruchu

Projekt RSQ Motion pozwala na badanie funkcji motorycznych układu mięśniowo-szkieletowego z dokładnością do 0,3 stopnia.

To także coś więcej niż tylko odtworzenie awatara. System śledzi trajektorie i mierzy jakość badania. Ten wynik był wcześniej możliwy tylko dzięki kosztownej, opartej na kamerze i niezgrabnej technologii przechwytywania ruchu.

Rozwiązanie powinno być bezpieczne, dostępne i funkcjonalne. Aby naprawdę pomóc lekarzom, potrzebna jest również integracja z intuicyjnym programem do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Wniosek POIR.01.01.01-00-0837/17 współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Tytuł projektu: Mobilne urządzenie do ortopedycznej diagnostyki biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała.

Wartość projektu: 3 989 899,64 zł
Dofinansowanie: 2 776 622,21 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Fundusze Europejskie LogoFlaga Polski